суботу, 13 жовтня 2018 р.

У світі прекрасного.Культура і мистецтво.

Осінь  радує своїм теплом  і в бібліотеці веселий настрій який додають декорації фотозони  Хеллоуїн (Геловіну .Halloween).Так читачі бібліотеки  поринулиу  у  традиції і звичаї  інших народів світу .Це свято  набуває поширення і в нас на Україні






















Хеллоуїн  — сучасне свято, яке походить від старовинного кельтського надвечір'я (переддень) Дня всіх святих. Святкується в ніч проти 1 листопада. Після прийняття християнства його святкували як «надвечір'я Дня всіх святих»Уперше назва Геловіну (Halloween) згадується у 1745 році.




.Найгучніше відзначається у США,
 КанадіІрландії та Великій Британії. Не будучи державним святом, за популярністю Геловін поступається лише Різдву[7]. В Україні набуває поширення після здобуття незалежності, разом із пожвавленням процесів американізації наприкінці XX ст. у світі.Після того, як Геловін почав активно відзначатися з XIX століття в США і Канаді, він поширився у всьому світі завдяки впливу американської культури, при цьому існує ряд регіональних відмінностей. Наприклад, в Ірландії прийнято влаштовувати великомасштабні піротехнічні дійства та багаття, а в Шотландії він зазвичай відсутнійЗа межами країн, де живуть нащадки кельтів, свято носить скоріше комерційний характер, ніж культурний або ритуальний. В Японії на честь свята проводяться щорічні паради, що іноді 

досягають величезної кількості учасників і створюють великі проблеми міським службам. Найвідоміший захід такого роду проходить в місті Кавасакі, вважається, що воно — найстаріше місце святкування Геловіну в Японії.У Європі особливо популярні вечірки Геловіну в стародавніх замках, де вештаються страхітливі привидиНімцівлаштовують жахо-карнавал у замку Франкенштайна, що неподалік Дармштадта. За язичницькими віруваннями західних європейців у ніч Геловіну відчиняються двері у потойбічний світ, і духи померлих приходять на землю, щоб знайти собі відповідне тіло. Тому від усіляких скелетів, вампірів та привидів, що можуть постукати у ваші двері, досвідчені люди радять відкупитися — насипати торбу гостинців-ласощів.
У США та Великій Британії святкування починають заздалегідь: вечір напередодні Геловіну, 30 жовтня, називають Ніч пустощів (Mischief Night). У цей вечір діти і підлітки мають право розіграти своїх знайомих і сусідів. 
 Захід Відвідали :Юмашева В ,Юмашева А,Молнар А,Молнар П,Молнар В,Заїка П,Заїка Д,         Заїка Н,Сус І,Клювак В,Тітова Н,Тітова Л,Тітова В, Деркач Н, Шрам К ,Шрам В, Микуляк Д. Мороховець М..Іващенко Л.Олаг В.

Немає коментарів:

Дописати коментар